Skocz do zawartości

Zdjęcie

Długi katar u dziecka, jak mu pomóc ?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 katarzyn_888

katarzyn_888

Forumowicz

• Members
  • PipPip
  • 27 postów

Napisano 03 październik 2013 - 10:52

Warto robić domowe inhalacje ? Takie są dla dziecka wskazane ?
http://www.dlarodzin...e,337_3348.html
Moja 3 letnia Madzia ma do tego gorączkę. Podobno nie zawsze trzeba zbijać ją lekami
http://www.dlarodzin...owe,160_84.html

#2 MałaMi

MałaMi

Zaawansowany Forumowicz

• Members
  • PipPipPip
  • 1360 postów

Napisano 03 październik 2013 - 13:05

Mój młody ma prawie 4 latka ;) i gdy ma katar to maść majrankowa plus napar z rumianku do picia oczywiście tylko do goidzny 16 bo działa również wykrztuśnie.

Jeśli jest krytycznie to daje TAFEN zamiennik BUTERINU jednak jest na sterdyach. Oczywiscie czyścimy nosek i Marimer obowiązkowo.

Co do grączki u nas panuje wirus jakiś młody przyniósł z przedszkola paskudztwo . Wiec przeirwszy raz miał taka gorączke dochodziła do 39.5 plus drgawki gorączkowe. Chłodna kąpiel plus okłady na kark i głowe i ibufen.

Jestem jędzą...

I dobrze mi z tym :)

#3 tonieja

tonieja

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów
  • LocationBielsko-Biała

Napisano 22 listopad 2013 - 22:05

Czasem jest to też problem anatomiczny związany np. ze skrzywioną przegrodą. Sama miałam tak w dzieciństwie i żadne leki mi nie pomagały. Bratanica ma 5 latek i ma to samo. Dopiero operacja w dorosłym życiu na to pomogła. Warto zrobić prześwietlenie, by to wykluczyć.

#4 liszu

liszu

Zaawansowany Forumowicz

• Members
  • PipPipPip
  • 52 postów

Napisano 25 listopad 2013 - 19:24

U nas pomagały inhalacje w sumie dla całej rodziny, bo gotowałam garnek z wodą a w niej majeranek i siedzielismy sobie w zamknietej kuchni. Na noc smarowanie klatki maścią taką troszke rozgrzewającą i inhalującą, co ułatwiało małemu oddychanie. Psikamy tez Euphorbium jeśli gile sie zagęszczą.

#5 Pik

Pik

Zaawansowany Forumowicz

• Members Advance
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisano 26 listopad 2013 - 18:05

Nie wiem czy małe dziecko da radę wysiedzieć chwilę w masce, ale inhalator elektryczny pozwala nieco nawilżyć nosek i rozrzedzić wydzielinę. Generalnie takie urządzenie przydaje się wokresach zimowych do wspomagania leczenia przeziębień czy zatkanych nosków.

#6 MałaMi

MałaMi

Zaawansowany Forumowicz

• Members
  • PipPipPip
  • 1360 postów

Napisano 27 listopad 2013 - 15:16

U nas pomagały inhalacje w sumie dla całej rodziny, bo gotowałam garnek z wodą a w niej majeranek i siedzielismy sobie w zamknietej kuchni. Na noc smarowanie klatki maścią taką troszke rozgrzewającą i inhalującą, co ułatwiało małemu oddychanie. Psikamy tez Euphorbium jeśli gile sie zagęszczą.

Inhalacje dają radę takie z majranku niezawodne też są z soli :)

Jestem jędzą...

I dobrze mi z tym :)

#7 Pik

Pik

Zaawansowany Forumowicz

• Members Advance
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisano 28 listopad 2013 - 06:48

Z soli fizjologicznej - później taki slony nosek jest.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych