Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie ogrodzenie?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 stanislawalczak1968

stanislawalczak1968

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 04 listopad 2013 - 17:05

posiadam dom jednorodzinny.Jakie ogrodzenie polecilibyście? nie chcę podmurówki myślałem o siatce.
jakie to koszta ? jaka brama do siatki pasuje?

#2 starykot

starykot

Ekspert

• Ekspert forum budowlanego
  • PipPipPip
  • 738 postów
  • LocationLegionowo

Napisano 05 listopad 2013 - 14:29

Nie lubię siatki, a już bez podmurówki to jest całkiem bez sensu, bo przed czym tu się grodzić. Psy czy nawet dziki i tak przecisną się pod siatką albo podkopią, krety przelezą ziemią jak nie ma głębokiej podmurówki, przed wścibskim okiem nie zasłania, a jak ktoś chce przejść to ma jak po drabinie. Siatka to taki płot nie płot. Brama zresztą wtedy pozostaje tez tylko rama i na tym siatka.

www.starykot.blogspot.com - Budowa domu i projekty DIY
http://staryfotokot.blogspot.com - fotografia cyfrowa
http://fotografiaretro.blogspot.com - stare aparaty i fotografia analogowa

Pozostałe zainteresowania realizuje nie prowadząc bloga na ich temat :D

#3 Pik

Pik

Zaawansowany Forumowicz

• Members Advance
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisano 14 listopad 2013 - 12:23

Rozważam podmurówkę prefabrykowaną + panele. Bardziej odpowiada nam estetyka paneli a w razie czego łatwiej wymienić pojedynczy panel w przyszłości niż łatać siatkę. 

#4 hokejgk1

hokejgk1

Zaawansowany Forumowicz

• Members
  • PipPipPip
  • 458 postów

Napisano 15 listopad 2013 - 10:42

Nie polecam siatki, naciągnięcie tego druta napinającego to istna katorga !!! 

Panele z siatki są ok, ale raczej nie na tej gotowej podmurówce, licho wyglądają.

Zawsze mnie zastanawiało czy mróz nie powysadza słupków od ogrodzenia ???

#5 tomraider

tomraider

Ekspert

• PipPipPip
  • 1587 postów

Napisano 15 listopad 2013 - 11:18

Zawsze mnie zastanawiało czy mróz nie powysadza słupków od ogrodzenia ???

To chyba zależy od tego co przyjdzie pierwsze śnieg czy mróz,  suchy śnieg ma U 0,04 czyli tak jak dobre styro EPS i jak odpowiednio grubo ( 20-30 cm) przykryje ziemię to mrozy potem jej nie zamrożą .

#6 hokejgk1

hokejgk1

Zaawansowany Forumowicz

• Members
  • PipPipPip
  • 458 postów

Napisano 15 listopad 2013 - 11:33

No tak ale zdarzają się przecież mrozy bez śniegu :)

Czyli śnieg na dachu zima to dodatkowa izolacja :D

#7 starykot

starykot

Ekspert

• PipPipPip
  • 738 postów
  • LocationLegionowo

Napisano 15 listopad 2013 - 15:06

Nie polecam siatki, naciągnięcie tego druta napinającego to istna katorga !!! 

Nie rozumiem czemu. kupiłem za kilka złotych napinacz, zamontowałem, wstępnie naciagnałem drut ręką, potem pare obrotow kluczem napinacza i naciągnięty. Wszystko jest katorga jeśli się człowiek źle do tego zabiera. Wiecej roboty jest z napinaniem samej siatki, ale ja z teściem ogarnąłem to dwoma kawałkami łaty dachowej :) jeden naciąga ręcznie, drugi wkłada dwie łaty w oczka od siatki i napina o słupek. Przetykasz drut na słupku i dalej jazda.

etapII_dzien159_1.jpg
etapII_dzien159_2.jpg

2 - 3 godzinki i siatka była założona, naciągnięta i gotowa. W moim przypadku błędem było przyspawanie tylko dwóch nakrętek do słupków do przetykania prętów w siatce. Trzeba było dać 3 ale posłuchałem się teścia. Pręty się wyginały więc złapałem je w połowie na trytytki :P

www.starykot.blogspot.com - Budowa domu i projekty DIY
http://staryfotokot.blogspot.com - fotografia cyfrowa
http://fotografiaretro.blogspot.com - stare aparaty i fotografia analogowa

Pozostałe zainteresowania realizuje nie prowadząc bloga na ich temat :D

#8 venom

venom

Forumowicz

• Members
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 16 listopad 2013 - 10:15

Jeśli chodzi o ogrodzenia to na tył domu fajnym patentem może być ogrodzenie panelowe (drewniane). Andrewex ma sporo różnego rodzaju wzorów i kolorów.

Montaż nie wymaga podmurówki (aczkolwiek można ją zrobić jeśli grunt nie jest stabilny). Generalnie do zestawu kupuje się kotwy które wbija sę bezpośrednio w ziemie. Cenowo wychodzi całkiem przystępnie, natomiast tego rodzaju ogrodzenia mają nawet 5 lat gwarancji, a więc całkiem sporo.

#9 damianeczekk121

damianeczekk121

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 21 lipiec 2014 - 12:56

gdybyś potrzebował akcesoria do ogrodzeń warto zajrzeć tutaj: http://jmt.com.pl

#10 pniowek

pniowek

Zaawansowany Forumowicz

• Members Advance
  • PipPipPip
  • 620 postów
  • LocationBiłgoraj

Napisano 22 lipiec 2014 - 00:04

Również zastanawiam się nad ogrodzeniem. Po bokach chcę zostaiwć siatkę jak jest a od frontu może metalowe panele. Raczej bez podmurówki, nie czuję potrzeby odgradzać się murem od świata. Bardziej zależy mi na wyznaczeniu granicy działki i reprezentacji frontu.

".. bardzo mi przykro Rico baza szaleńców ulega samodestrukcji raz! .."

> ecoal.pl - Sterowanie kotłem: https://esterownik.pl/sterownik/2996

#11 Jarowit

Jarowit

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 27 sierpień 2014 - 14:26

Mi najbardziej podobały się ogrodzenia murowane - zwłaszcza z palonej cegły. Pozdrawiam.

#12 felicita7

felicita7

Forumowicz

• Members
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 07 październik 2014 - 16:58

Wszystko zależy od tego ile masz kasy i jaki masz gust. Najlepiej skonsultować się z firmą, która kompleksowo zajmuje się tą tematyką np.growmat doradzą Ci czy lepiej wybrać ogrodzenia panelowe, murowane, stalowe, drewniane czy jakiekolwiek inne. Kwestia też tego ile czasu i środków będziesz miał na ich konserwację. No i brama, ten element potrafi zaważyć na ostatecznej cenie. Szczególnie jeśli wybierzesz bramę automatyczną...

#13 Jamegda

Jamegda

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 14 październik 2014 - 12:48

Ostatnio mam zajawkę na ogrodzenia plastikowe, zwłaszcza z tej firmy ogrodzeniaplastikowe Za tak niską cenę warto zaryzykować, ale to raczej żadne ryzyko, bo rodzice mają takie ogrodzenia i długo im służą.

#14 MaGiK

MaGiK

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 20 kwiecień 2015 - 16:35

A może spodobają Ci się takie jak te ogrodzenia PCV? Moim zdaniem super spełniają one swoje zadania :)

#15 iwona575

iwona575

Zaawansowany Forumowicz

• Members
  • PipPipPip
  • 31 postów

Napisano 29 kwiecień 2015 - 07:50

Wszystko tylko nie siatka. Nie dość, że niezbyt estetyczna to jeszcze banalnie się przez nią przedostać czy to zwierzętom czy (tym bardziej) ludziom.

#16 trzykroki

trzykroki

Zaawansowany Forumowicz

• Members
  • PipPipPip
  • 80 postów

Napisano 06 wrzesień 2016 - 16:52

Siatka według mnie to tak za zwyczajnie. Raczej dla jakiejś fabryki niż dla domu. Wokół domu jednorodzinnego to zdecydowanie najlepiej pasuje wg mnie ogrodzenie kute- np.  takie jakie proponuje www.rotexdg.com.pl z Myszkowa. Są bardzo estetyczne i robią wrażenie.

#17 ronia

ronia

Zaawansowany Forumowicz

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisano 30 październik 2016 - 15:44

Moim zdaniem artystyczne rozwiązanie do płotu dodają charakteru :) Sama niedawno zdecydowałam się na kute bramy u siebie, które zamówiłam u firmy ferrumdeco.pl :) I jestem zachwycona efektem końcowym!

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych