Skocz do zawartości

Zdjęcie
 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 hugon2

hugon2

  Nowicjusz

 • Members
 • Pip
 • 1 postów

Napisano 06 marzec 2013 - 14:11

witam, dziś bylam z córką na wizycie u okulisty i zaproponowano nam operacje zeza, córka ma rozbieżnego, lewe oczko ucieka, lekko, nie jest to wielka wad, często wcale nie widoczna. moje pytanie jest takie-czy to skomplikowana operacja? czy są powikłania i jak często? czy można to zostawić czy lepiej zoperować?
boje się o to, by gorzej nie było po operacji.#2 Okulista

Okulista

  Ekspert

 • Ekspert forum medyczne
 • PipPipPip
 • 81 postów

Napisano 06 marzec 2013 - 22:33

Zez rozbieżny u dzieci jest stanem stałego lub okresowego rozbieżnego ustawienia oczu. Z uwagi na czas utrzymywania się odchylenia rozbieżnego zez jest ukryty, okresowy, stały. Ukryty pojawia się przy teście zasłaniania oka ( zasłonięte oko po odsłonięciu ustawia się na zewnątrz ).Zez okresowy - pojawia się okresowo między 1 - 2 r.ż ,czasami ulegając progresji w zez stały. Dekompensacja zeza okresowego następuje w wyniku osłabienia organizmu chorobą, stresem ,wysiłkiem fizycznym. W każdym przypadku zeza współwystępującego z wadą wzroku i niedowidzeniem rozpoczynamy leczenie od wyrównania wady korekcją okularową i leczeniem niedowidzenia. Zez ukryty zwykle nie wymaga leczenia. Zez okresowy - jeśli utrzymuje się mniej niż 50% czasu dnia -odpowiednie leczenie zachowawcze. Powyżej 50% czasu dnia zaleca się leczenie operacyjne. Celem leczenia jest uzyskanie widzenia obuocznego , możliwego przy równoległym ustawieniu oczu.

Zabieg operacyjny przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym .Powikłania dzielimy na śród i pooperacyjne , związane z gojeniem oka po zabiegu jak i jego oczekiwanym ustawieniem .


Hanna Ralcewicz-Gajewska - Lek. specjalista chorób oczu

Zielona Góra, ul. Kupiecka 14/3 tel. 603 933 156

http://www.zdroweoczy.zgora.pl/


Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: leczenie zeza u dzieci, zez, dziecko, operacja zeza u dziecka, operacja zeza, dziecko zez operacja, czy robić operację u dziecka?, zez rozbieżny u dziecka

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych