Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#1 tomraider

tomraider

Ekspert

• Ekspert forum budowlanego
  • PipPipPip
  • 1587 postów

Napisano 03 kwiecień 2013 - 18:52

Jak w w temacie, mam do wykonania ocieplenie styropianem i elewację nowo budowanego domu jednorodzinnego. Mam zamiar wykonać to sam. Nie zamierzam używać drogich materiałów ale też nie użyję najtańszych typu economi z marketu. Jakie wybraliście czy polecacie ?

#2 Daniel

Daniel

Zaawansowany Forumowicz

• Administrators
  • 408 postów
  • LocationZielona Góra

Napisano 03 kwiecień 2013 - 18:56

Mam nadzieję, że poniższy link trochę pomoże - przynajmniej w kwestii technicznej

http://fast.zgora.pl...ia_ocieplen.pdf

#3 tomraider

tomraider

Ekspert

• PipPipPip
  • 1587 postów

Napisano 03 kwiecień 2013 - 19:07

Czy są namiary na orientacyjne ceny i na lokalnego dystrybutora z okolic Jeleniej Góry?

#4 Daniel

Daniel

Zaawansowany Forumowicz

• Administrators
  • 408 postów
  • LocationZielona Góra

Napisano 03 kwiecień 2013 - 19:11

oczywiście jutro podeślę :)

#5 SebastianZG

SebastianZG

Forumowicz

• Members
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 03 kwiecień 2013 - 19:26

Podłączam się pod temat...

bardziej ciekawi mnie zagadnienie "finansowe"  :)

Czy można określić średnią cenę brutto za metr ocieplenia(styropian +/-20cm)+elewacji? /wiem, że rozpiętość cenowa może być ogromna, ale dla punktu wyjścia ustalmy materiały jakości "średniej-rozsądnej"/

Oraz cenę robocizny za m2 - region: też Góra, lecz nie Jelenia a Zielona.

Elewacja ok. 200 m2 (wysokość elewacji  około 6m)

#6 Daniel

Daniel

Zaawansowany Forumowicz

• Administrators
  • 408 postów
  • LocationZielona Góra

Napisano 04 kwiecień 2013 - 08:03

Czy są namiary na orientacyjne ceny i na lokalnego dystrybutora z okolic Jeleniej Góry?

Dystrybutorem produktów firmy FAST jest

Tombud. PHU. Purzycka E.
ul. Chałubińskiego 2
Jelenia Góra / Sobieszów
tel:75 767 92 22

pozdrawiam
daniel

#7 tomraider

tomraider

Ekspert

• PipPipPip
  • 1587 postów

Napisano 04 kwiecień 2013 - 08:41

Ok, dziękuję .Podjadę i zobaczę.

#8 Daniel

Daniel

Zaawansowany Forumowicz

• Administrators
  • 408 postów
  • LocationZielona Góra

Napisano 04 kwiecień 2013 - 13:02

Podłączam się pod temat...

bardziej ciekawi mnie zagadnienie "finansowe"  :)

Czy można określić średnią cenę brutto za metr ocieplenia(styropian +/-20cm)+elewacji? /wiem, że rozpiętość cenowa może być ogromna, ale dla punktu wyjścia ustalmy materiały jakości "średniej-rozsądnej"/

Oraz cenę robocizny za m2 - region: też Góra, lecz nie Jelenia a Zielona.

Elewacja ok. 200 m2 (wysokość elewacji  około 6m)

wycena przygotowana przez salon firmowy FAST, styropian 15, kolor tynku biały. I jeszcze komentarz

"Proponuję styropian grubości 15cm - (grubszy jest bardzo rzadko stosowany), tynk w kolorze białym ( za kolor są dopłaty w zależności od intensywności koloru).
Tynk akrylowy - klient może wybrać coś lepszego ale też i droższego.
Zmiennych parametrów jest dużo ale wymagania klienta zawsze jesteśmy w stanie spełnić.
Poza tym - jesteśmy na miejscu i na realizację wystarczy poczekać 24godziny lub krócej....."

wycena

#9 SebastianZG

SebastianZG

Forumowicz

• Members
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 04 kwiecień 2013 - 19:14

Ekstra, o takie cośik chodziło...

choć "wymarzyłem" sobie grubszy styropian.

Dziękuję bardzo.

#10 siwus911

siwus911

Ekspert forum budowlanego

• Members
  • PipPipPip
  • 90 postów
  • LocationTarnowskie Góry

Napisano 05 kwiecień 2013 - 07:11

witam.

ja pwoiem tak, styropian grubosci 20 cm w naszym klimacie nie ma zbyt wielkiego sensu, wystarczy w zupelnosci 15cm, poza tym ja zawsze wychodze z założenia, że kiedy damy tak gruby styropian, zrobimy sobie głębsze węgarki w oknach i będzie nam to skutecznie zasłaniac dostep swiatła do pomieszczenia. drugie poza tym: zastanowił bym sie nad styropianem o lepszych parametrach jak np. 0,038, albo nad styropianem GRAFITOWYM którego parametry termoizolacyjne są o wiele lepsze 0,031 - 0,031 (w zaleznosci od producenta).

jesli chodzi o przedstawioną wycenę to niestety są w niej pewne mankamenty:

1.zuzycie kleju do styropianu jest zawsze wyzsze niz to któr podaje tabelka bo wychodzi nawet okolo 6 kg/m2 (A to z racji krzywych ścian).

2.cena styropianu jak na styropian 15 cm jest spoo zanizona, poniewaz styropian dobrej jakosci jak np. 0,040 PANELTECHU  to wartosc okolo 136,5 zł netto/m3, co nam daje przy 15cm to jakies 20,47 zł netto/m2

3. cena kołków sporo za wysoka, 220 z firmy wkret met to koszt okolo 0,50zł

Cena m2 gotowej elewacji wraz z naroznikami, gruntami, listwami tasmami, foliami i wszystkim co wchodzi w skład całosci to zazwyczaj okolo 45zł/netto m2.

ADEX - FASADA Hurtownia materiałow budowlanych
42-600 Tarnowskie Góry, ul. Mickiewicza 4, tel: 32 384 40 12
www.fasadagliwice.pl

#11 tomraider

tomraider

Ekspert

• PipPipPip
  • 1587 postów

Napisano 05 kwiecień 2013 - 10:29

Cena m2 gotowej elewacji wraz z naroznikami, gruntami, listwami tasmami, foliami i wszystkim co wchodzi w skład całosci to zazwyczaj okolo 45zł/netto m2.

W jakim celu montuje się listwę startową, po za podparciem pierwszej warstwy ocieplenia, czy ma jakieś inne przeznaczenie?

#12 FAST

FAST

Ekspert

• PipPipPip
  • 60 postów

Napisano 05 kwiecień 2013 - 11:20

Witam,

Listwa startowa poza wyznaczeniem poziomu docieplenia chroni elewację przed pożarem i wilgocią  oraz uszkodzeniami przez owady, ptaki czy gryzonie.

Oczywiście jest możliwe pominięcie jej przez podwiniecie siatki ale nie zdaje to egzaminu jeśli będziemy rozpatrywać powyższe aspekty.

Pozdrawiam

Adam Kamianowski - Specjalista ds.Technicznych

Zapraszamy na naszą stronę

www.fast.zgora.pl

#13 tomraider

tomraider

Ekspert

• PipPipPip
  • 1587 postów

Napisano 05 kwiecień 2013 - 11:41

Jak listwa startowa chroni elewację przez wilgocią?

#14 pablo

pablo

Zaawansowany Forumowicz

• Members
  • PipPipPip
  • 31 postów

Napisano 05 kwiecień 2013 - 11:46

Chyba koledze chodziło o sytuację, w której podczas deszczu woda spływa po ścianie a nie po cokole.

#15 tomraider

tomraider

Ekspert

• PipPipPip
  • 1587 postów

Napisano 05 kwiecień 2013 - 11:54

Chyba koledze chodziło o sytuację, w której podczas deszczu woda spływa po ścianie a nie po cokole.

Woda, z deszczu nawiana wiatrem, zawsze spłynie po ścianie, jeżeli nie spłynie na cokół to listwa startowa zabezpiecza cokół a nie ścianę. Chodzi mi prawdziwość tezy że listwa startowa wyprowadza skropliny spod styropianu na zewnątrz , takie działanie sugeruje kształt przetłoczeń i otwory listwy startowej. Nie wiem skąd miałyby się wziąć skropliny pod prawidłowo wykonaną warstwą ocieplenia.?

#16 hokejgk1

hokejgk1

Zaawansowany Forumowicz

• Members
  • PipPipPip
  • 458 postów

Napisano 08 kwiecień 2013 - 07:05

A może chroni krawędź styropianu przed wilgocią pochodzącą od wody rozbryzgowej z opaski na gruncie wokół cokołu ??? hmmm... ?

#17 tomraider

tomraider

Ekspert

• PipPipPip
  • 1587 postów

Napisano 08 kwiecień 2013 - 08:16

A może chroni krawędź styropianu przed wilgocią pochodzącą od wody rozbryzgowej z opaski na gruncie wokół cokołu ??? hmmm... ?

Na pewno tak jest jak piszesz. Dziwi mnie jednak kształt przetłoczeń i otwory listwy startowej , chyba nie są przypadkowe.

#18 hokejgk1

hokejgk1

Zaawansowany Forumowicz

• Members
  • PipPipPip
  • 458 postów

Napisano 08 kwiecień 2013 - 10:25

Przetłoszenia (moim zdaniem) pełnią taką samą funckję jak w kątownikach dawane w narożnikach np. otworów drzwiowych, poprostu dadzą lepsze zespolenie z klejem ( i siatką .. (jeśli chodzi o te otwory z przodu), te z tyłu to chyba wyłącznie montażowe.

#19 hokejgk1

hokejgk1

Zaawansowany Forumowicz

• Members
  • PipPipPip
  • 458 postów

Napisano 08 kwiecień 2013 - 10:31

Może ktoś mądry czym fyfrezować otwór na łączniki :) ?

#20 starykot

starykot

Ekspert

• PipPipPip
  • 726 postów
  • LocationLegionowo

Napisano 25 kwiecień 2013 - 12:27

Ja tylko powiem od siebie parę słów. Nie dawałem listwy startowej. Uważam ją za zbędną. Przed gryzoniami zabezpieczyłem się podwójną warstwą ciatki i kleju od spodu. Styropian 15cm rzeczywiście jest aż nadto. U nas rekomenduje się 10 - 12 cm, ale ja też dałem 15. Stwarza to tez pewne problemy przy mocowaniu czegokolwiek do elewacji potem jak lapmpy, kinkiety i td, czy choćby balustrady od balkonów. Drudno dostać cienkie kołki rozporowe o długości 20cm :)

kolejne warstwy płyt styropianowych warto kłaść z przesunięciem o pół płyty względem poprzedniej, Chodzi o to by uniknąć sytuacji że w jednym miejscu spotykają się rogi 4 różnych płyt. Jest to pole do popisu dla mostków termicznych. Generalnie w izolacji najważniejsze są miejsca gdzie różne rzeczy łącza się z elewacją, nie sama ściana i styropian na niej. zimno z regóły wchodzi progami, ścianką fundamentową, glifami okien, łączeniem ścianki kolankowej z dachem, dachem, glifami okien dachowych i td. Sama ściana i styropian na niej z regóły nie stanowi problemu.

Apropos okien i izolacji, to czytałem dużo o mocowaniu okien w warstwie izolacji.zapewnia to podobno lepszą izolację twrmiczną obsadzonych okien, ale niewiele firm to robi i liczą sobie 2 lub 3 razy więcej niż zwykłe obsadzenie ( a czasami jeszcze drożej). Ja za zwykłe obsadzenie okien zapłaciłem 500 zł w cenie okien. Za montaż w warstwie izolacji firma wyliczyłe mi 5 tyś zł .... Wszystko sprowadza się do tego że okno montuje się na profilach wystawione 5cm za ścianę zewnętrzną (czyli okno wystaje 5 cm na zewnątrz budynku). Po położeniu styropianu futryna w całości zamocowana jest w warstwie izolacji, więc nie ma mostka termicznego między dworem a ścianą budynku. Podobno to dużo daje, ale ja nigdy nie widziałem obrazu porównawczego z termowizji.

Pytania o frezowanie otworu na łączniki nie rozumiem. Jaki otwór na jakie łączniki? Chodzi o podfrezowanie wgłębienia na kołek czy o frezowanie boków do łączenia płyt? 

www.starykot.blogspot.com - Budowa domu i projekty DIY
http://staryfotokot.blogspot.com - fotografia cyfrowa
http://fotografiaretro.blogspot.com - stare aparaty i fotografia analogowa

Pozostałe zainteresowania realizuje nie prowadząc bloga na ich temat :D

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: elewacja, koszt elewacji, koszt, koszt ocieplenia, koszt docieplenia, koszt elewacji 2013, listwa startowa, forum budowlane, elewacja koszt 2014

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych