Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki piec na drewno.

piec na drewno Buderus Logano Kocioł zgazowujący na drewno 2-szybowy oknoplast

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#21 starykot

starykot

Ekspert

• Ekspert forum budowlanego
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • LocationLegionowo

Napisano 29 listopad 2013 - 11:56

No nie do końca. To co wezyr zrobił w swoim piecu to przeróbka pieca górnodolnego na bardziej dolny. On tą rurką doprowadza z góry dodatkowe powietrze do paleniska na dole.

Rurka o której ja piszę to dostarczenie powietrza wtórnego. W piecu górnego spalania masz pełne palenisko paliwa podpalone z góry, ale powietrze do spalania przeciska się od dołu przez cały opał i dopiero zasila ogień na górze. Niektóre piece mają w górnych drzwiczkach jakąś przepustnicę, która pozwala na dostarczenie powietrza wtórnego nad palenisko. Mój piec tego nie ma, więc jak mam za drobne paliwo to się przydusza. Gdybym z popielnika przeciągnął ze 2 rurki do góry, żeby powietrze mogło omijać paliwo i dostawać się na górę do płomienia to zwiększyłbym skuteczność pieca na drobnym paliwie. Ja zamiast tego po prostu używam grubego węgla kostki i dużych szczap drewna i tez działa dobrze :)

www.starykot.blogspot.com - Budowa domu i projekty DIY
http://staryfotokot.blogspot.com - fotografia cyfrowa
http://fotografiaretro.blogspot.com - stare aparaty i fotografia analogowa

Pozostałe zainteresowania realizuje nie prowadząc bloga na ich temat :D

#22 tomraider

tomraider

Ekspert

• PipPipPip
  • 1587 postów

Napisano 29 listopad 2013 - 12:24

No nie do końca. To co wezyr zrobił w swoim piecu to przeróbka pieca górnodolnego na bardziej dolny. On tą rurką doprowadza z góry dodatkowe powietrze do paleniska na dole.

Sprawdzałem tylko, widzę że jesteś czujny jak kapitan Żbik na posterunku :D

Gdybym z popielnika przeciągnął ze 2 rurki do góry, żeby powietrze mogło omijać paliwo i dostawać się na górę do płomienia to zwiększyłbym skuteczność pieca na drobnym paliwie.

Całkiem prawdopodobne że takie rurki by się szybko wypaliły.

#23 bartek.mk

bartek.mk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 29 listopad 2013 - 23:46

także mam wszystkopalny kocioł, wg mnie warto w taki zainwestować - zawsze masz wybór paliwa, a sprawdza się w praktyce bardzo dobrze. sam mam i spokojnie mogę polecić. zwłaszcza, że mój kocioł (mam KJ MP2, właśnie Piecbudu) dobrze radzi sobie również ze spalaniem gorszej jakości opału. Piecbud to bardzo dobra firma, są od lat na rynku, także będziesz zadowolony.

#24 tomraider

tomraider

Ekspert

• PipPipPip
  • 1587 postów

Napisano 01 grudzień 2013 - 11:11

także mam wszystkopalny kocioł, wg mnie warto w taki zainwestować - zawsze masz wybór paliwa, a sprawdza się w praktyce bardzo dobrze. sam mam i spokojnie mogę polecić. zwłaszcza, że mój kocioł (mam KJ MP2, właśnie Piecbudu) dobrze radzi sobie również ze spalaniem gorszej jakości opału. Piecbud to bardzo dobra firma, są od lat na rynku, także będziesz zadowolony.

Napisz więcej , jaki masz komin, jak sterujesz kocioł, jakią masz instalację co i ile ogrzewasz, jak wstawisz zdjęcia to będzie super.pozdrawiam.

#25 bartek.mk

bartek.mk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 16 grudzień 2013 - 22:12

Dopiero teraz zawitałem na forum, masa obowiązków zawodowych. Niestety już wyjechałem na Święta także zdjęć nie zrobię. Dom ma 260mkw, regulacja elektroniczna za pomocą sterownika z obsługą 2 pomp (z wyjściem na pokojowy regulator temperatury).

#26 tomraider

tomraider

Ekspert

• PipPipPip
  • 1587 postów

Napisano 16 grudzień 2013 - 23:16

Ok .poczekamy na zdjęcia. Skoro tyle pracujesz to życzę odpoczynku w święta. pozdrawiam.

#27 End88

End88

Forumowicz

• Members
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 27 maj 2014 - 15:31

Opłaca siękupowac piece co uzywane jak sprawdzić stopień zużycia. Chodzi mi o piec na paliwo stałe, tak na 3-5 lat, żeby popracował. Mozna kupic za mniejsze pieniądze, a do 2020r może byc tylko pozwolenie na ogrzewanie miałem, nie ma co inwestować. Unia może wszystko.

#28 starykot

starykot

Ekspert

• PipPipPip
  • 727 postów
  • LocationLegionowo

Napisano 28 maj 2014 - 12:55

drzewem to raczej nigdy nie zakażą palenia. Zbyt wielu Unitów ma kominki .... a czy palisz drewnem w kominku czy w piecu Co to jeden grom.

www.starykot.blogspot.com - Budowa domu i projekty DIY
http://staryfotokot.blogspot.com - fotografia cyfrowa
http://fotografiaretro.blogspot.com - stare aparaty i fotografia analogowa

Pozostałe zainteresowania realizuje nie prowadząc bloga na ich temat :D

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych